SFD37S80-10K491E-F.pdf
| Immagine |
| Package/Case | Radial, Can | Radial, Can | Radial, Can | Radial, Can | Radial, Can |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Capacitance | 10µF, 80µF | 10µF, 80µF | 10µF, 80µF | 10µF, 80µF | 10µF, 80µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 370 V | 370 V | 370 V | 370 V | 370 V |
| NumberofCapacitors | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| CircuitType | Bussed | Bussed | Bussed | Bussed | Bussed |
| TemperatureCoefficient | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 2.120 Dia (53.85mm) | 2.120 Dia (53.85mm) | 2.120 Dia (53.85mm) | 2.120 Dia (53.85mm) | 2.120 Dia (53.85mm) |