SG-636PCE40.0000MC3.pdf
| Immagine |
| Produttore | EPSON | EPSON | EPSON | EPSON | EPSON |
| Package/Case | 4-SOJ, 5.08mm pitch | 4-SOJ, 5.08mm pitch | 4-SOJ, 5.08mm pitch | 4-SOJ, 5.08mm pitch | 4-SOJ, 5.08mm pitch |
| Series | SG-636 | SG-636 | SG-636 | SG-636 | SG-636 |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| BaseResonator | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal |
| Type | XO (Standard) | XO (Standard) | XO (Standard) | XO (Standard) | XO (Standard) |
| Frequency | 40 MHz | 40 MHz | 40 MHz | 40 MHz | 40 MHz |
| Function | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable |
| Output | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS |
| Voltage-Supply | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| FrequencyStability | ±100ppm | ±100ppm | ±100ppm | ±100ppm | ±100ppm |
| AbsolutePullRange(APR) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C |
| SpreadSpectrumBandwidth | - | - | - | - | - |
| Current-Supply(Max) | 9mA | 9mA | 9mA | 9mA | 9mA |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.413 L x 0.197 W (10.50mm x 5.00mm) | 0.413 L x 0.197 W (10.50mm x 5.00mm) | 0.413 L x 0.197 W (10.50mm x 5.00mm) | 0.413 L x 0.197 W (10.50mm x 5.00mm) | 0.413 L x 0.197 W (10.50mm x 5.00mm) |