Bourns Inc. SMA6J100A
Numero parte
SMA6J100A
Produttore
Bourns Inc.
Categoria:
TVS - Dioden
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SMA6J100A.pdf
Descrizione
TVS DIODE 100VWM 162VC SMA
Product details
1. How to order SMA6J100A on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SMA6J100A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA6J100A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA6J100A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMA6J100A pin diagram, SMA6J100A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series SMA6J SMA6J SMA6J SMA6J SMA6J
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 100V 100V 100V 100V 100V
Voltage-Breakdown(Min) 111V 111V 111V 111V 111V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 162V 162V 162V 162V 162V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 3.7A 3.7A 3.7A 3.7A 3.7A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W