SMC Diode Solutions SMAJ36CA
Numero parte
SMAJ36CA
Produttore
SMC Diode Solutions
Categoria:
TVS - Dioden
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SMAJ36CA.pdf
Descrizione
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMA
Product details
1. How to order SMAJ36CA on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ36CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ36CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ36CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ36CA pin diagram, SMAJ36CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series SMAJ SMAJ SMAJ SMAJ SMAJ
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage-Breakdown(Min) 40V 40V 40V 40V 40V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 58.1V 58.1V 58.1V 58.1V 58.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 6.9A 6.9A 6.9A 6.9A 6.9A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W