Meritek SMAJ43CA
Numero parte
SMAJ43CA
Produttore
Meritek
Categoria:
TVS - Dioden
Imballaggio
DO-214AC (SMA)
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SMAJ43CA.pdf
Descrizione
TVS DIODE 43VWM 69.4VC
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order SMAJ43CA on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ43CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ43CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ43CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ43CA pin diagram, SMAJ43CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Meritek Meritek Meritek Meritek Meritek
Package/Case DO-214AC (SMA) DO-214AC (SMA) DO-214AC (SMA) DO-214AC (SMA) DO-214AC (SMA)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series SMAJ SMAJ SMAJ SMAJ SMAJ
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 43V 43V 43V 43V 43V
Voltage-Breakdown(Min) 47.8V 47.8V 47.8V 47.8V 47.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 69.4V 69.4V 69.4V 69.4V 69.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 5.76A 5.76A 5.76A 5.76A 5.76A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W
PowerLineProtection - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance@Frequency - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C