STMicroelectronics SMB15F6.5A
Numero parte
SMB15F6.5A
Produttore
STMicroelectronics
Imballaggio
DO-221AA, SMB Flat Leads
Scheda tecnica
SMB15F6.5A.pdf
Descrizione
TVS DIODE 6.5VWM 14.5VC SMBFLAT
Product details
1. How to order SMB15F6.5A on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SMB15F6.5A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMB15F6.5A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMB15F6.5A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMB15F6.5A pin diagram, SMB15F6.5A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series SMB15F SMB15F SMB15F SMB15F SMB15F
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 6.5V (Max) 6.5V (Max) 6.5V (Max) 6.5V (Max) 6.5V (Max)
Voltage-Breakdown(Min) 7.2V 7.2V 7.2V 7.2V 7.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 14.5V 14.5V 14.5V 14.5V 14.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 690A (8/20µs) 690A (8/20µs) 690A (8/20µs) 690A (8/20µs) 690A (8/20µs)
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)