SMC Diode Solutions SMBJ100CA
Numero parte
SMBJ100CA
Produttore
SMC Diode Solutions
Categoria:
TVS - Dioden
Imballaggio
DO-214AA, SMB
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SMBJ100CA.pdf
Descrizione
TVS DIODE 100VWM 162VC SMB
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order SMBJ100CA on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ100CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ100CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ100CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ100CA pin diagram, SMBJ100CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 100V 100V 100V 100V 100V
Voltage-Breakdown(Min) 111V 111V 111V 111V 111V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 162V 162V 162V 162V 162V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 3.7A 3.7A 3.7A 3.7A 3.7A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W