SMC Diode Solutions SMBJ170CA
Numero parte
SMBJ170CA
Produttore
SMC Diode Solutions
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SMBJ170CA.pdf
Descrizione
TVS DIODE 170VWM 275VC SMB
Product details
1. How to order SMBJ170CA on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ170CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ170CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ170CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ170CA pin diagram, SMBJ170CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 170V 170V 170V 170V 170V
Voltage-Breakdown(Min) 189V 189V 189V 189V 189V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 275V 275V 275V 275V 275V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 2.2A 2.2A 2.2A 2.2A 2.2A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W