SMC Diode Solutions SMBJ18CA
Numero parte
SMBJ18CA
Produttore
SMC Diode Solutions
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SMBJ18CA.pdf
Descrizione
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMB
Product details
1. How to order SMBJ18CA on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ18CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ18CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ18CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ18CA pin diagram, SMBJ18CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage-Breakdown(Min) 20V 20V 20V 20V 20V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 29.2V 29.2V 29.2V 29.2V 29.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 20.5A 20.5A 20.5A 20.5A 20.5A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W