Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ40A-E3/5B
Numero parte
SMBJ40A-E3/5B
Produttore
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Categoria:
TVS - Dioden
Imballaggio
DO-214AA, SMB
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SMBJ40A-E3/5B.pdf
Descrizione
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AA
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order SMBJ40A-E3/5B on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ40A-E3/5B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ40A-E3/5B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ40A-E3/5B.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 40V 40V 40V 40V 40V
Voltage-Breakdown(Min) 44.4V 44.4V 44.4V 44.4V 44.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 64.5V 64.5V 64.5V 64.5V 64.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 9.3A 9.3A 9.3A 9.3A 9.3A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W