Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ40CA
Numero parte
SMBJ40CA
Produttore
Taiwan Semiconductor Corporation
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SMBJ40CA.pdf
Descrizione
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AA
Product details
1. How to order SMBJ40CA on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ40CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ40CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ40CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ40CA pin diagram, SMBJ40CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine SMBJ40CA R5G SMBJ18A R5G SMBJ24A R5G SMBJ28CA SMBJ13A R5G
Numero parte SMBJ40CA R5G SMBJ18A R5G SMBJ24A R5G SMBJ28CA SMBJ13A R5G
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series SMBJ SMBJ SMBJ SMBJ SMBJ
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 40V 40V 40V 40V 40V
Voltage-Breakdown(Min) 44.4V 44.4V 44.4V 44.4V 44.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 64.5V 64.5V 64.5V 64.5V 64.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 9.3A 9.3A 9.3A 9.3A 9.3A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W