Bourns Inc. SMBJ45CA-Q
Numero parte
SMBJ45CA-Q
Produttore
Bourns Inc.
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SMBJ45CA-Q.pdf
Descrizione
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMB
Product details
1. How to order SMBJ45CA-Q on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ45CA-Q price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ45CA-Q?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ45CA-Q.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ45CA-Q pin diagram, SMBJ45CA-Q datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 45V 45V 45V 45V 45V
Voltage-Breakdown(Min) 50V 50V 50V 50V 50V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 72.7V 72.7V 72.7V 72.7V 72.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 8.3A 8.3A 8.3A 8.3A 8.3A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W