Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ45C-E3/5B
Numero parte
SMBJ45C-E3/5B
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SMBJ45C-E3/5B.pdf
Descrizione
TVS DIODE 45VWM 80.3VC DO214AA
Product details
1. How to order SMBJ45C-E3/5B on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ45C-E3/5B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ45C-E3/5B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ45C-E3/5B.
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 45V 45V 45V 45V 45V
Voltage-Breakdown(Min) 50V 50V 50V 50V 50V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 80.3V 80.3V 80.3V 80.3V 80.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 7.5A 7.5A 7.5A 7.5A 7.5A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W