Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ6.5CHE3/5B
Numero parte
SMBJ6.5CHE3/5B
Produttore
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SMBJ6.5CHE3/5B.pdf
Descrizione
TVS DIODE 6.5VWM 12.3VC DO214AA
Product details
1. How to order SMBJ6.5CHE3/5B on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ6.5CHE3/5B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ6.5CHE3/5B?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 6.5V 6.5V 6.5V 6.5V 6.5V
Voltage-Breakdown(Min) 7.22V 7.22V 7.22V 7.22V 7.22V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 12.3V 12.3V 12.3V 12.3V 12.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 48.8A 48.8A 48.8A 48.8A 48.8A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W