Meritek SMCJ100A
Numero parte
SMCJ100A
Produttore
Meritek
Categoria:
TVS - Dioden
Imballaggio
DO-214AB (SMC)
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SMCJ100A.pdf
Descrizione
TVS DIODE 100VWM 162VC
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order SMCJ100A on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SMCJ100A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ100A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMCJ100A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMCJ100A pin diagram, SMCJ100A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Meritek Meritek Meritek Meritek Meritek
Package/Case DO-214AB (SMC) DO-214AB (SMC) DO-214AB (SMC) DO-214AB (SMC) DO-214AB (SMC)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series SMCJ SMCJ SMCJ SMCJ SMCJ
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 100V 100V 100V 100V 100V
Voltage-Breakdown(Min) 111V 111V 111V 111V 111V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 162V 162V 162V 162V 162V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 9.26A 9.26A 9.26A 9.26A 9.26A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
PowerLineProtection - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance@Frequency - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C