Meritek SMCJ24CA
Numero parte
SMCJ24CA
Produttore
Meritek
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SMCJ24CA.pdf
Descrizione
TVS DIODE 24VWM 38.9VC
Product details
1. How to order SMCJ24CA on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SMCJ24CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ24CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMCJ24CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMCJ24CA pin diagram, SMCJ24CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Meritek Meritek Meritek Meritek Meritek
Package/Case DO-214AB (SMC) DO-214AB (SMC) DO-214AB (SMC) DO-214AB (SMC) DO-214AB (SMC)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series SMCJ SMCJ SMCJ SMCJ SMCJ
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 24V 24V 24V 24V 24V
Voltage-Breakdown(Min) 26.7V 26.7V 26.7V 26.7V 26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 38.9V 38.9V 38.9V 38.9V 38.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 38.56A 38.56A 38.56A 38.56A 38.56A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
PowerLineProtection - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance@Frequency - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C