Bourns Inc. SMCJ70CA
Numero parte
SMCJ70CA
Produttore
Bourns Inc.
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SMCJ70CA.pdf
Descrizione
TVS DIODE 70VWM 113VC SMC
Product details
1. How to order SMCJ70CA on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SMCJ70CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ70CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMCJ70CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMCJ70CA pin diagram, SMCJ70CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series SMCJ SMCJ SMCJ SMCJ SMCJ
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 70V 70V 70V 70V 70V
Voltage-Breakdown(Min) 77.8V 77.8V 77.8V 77.8V 77.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 113V 113V 113V 113V 113V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 13.3A 13.3A 13.3A 13.3A 13.3A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)