Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMF48A-M3-08
Numero parte
SMF48A-M3-08
Produttore
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Categoria:
TVS - Dioden
Imballaggio
DO-219AB
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SMF48A-M3-08.pdf
Descrizione
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMF
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order SMF48A-M3-08 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SMF48A-M3-08 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF48A-M3-08?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF48A-M3-08.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-219AB DO-219AB DO-219AB DO-219AB DO-219AB
Series eSMP® eSMP® eSMP® eSMP® eSMP®
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 48V 48V 48V 48V 48V
Voltage-Breakdown(Min) 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 77.4V 77.4V 77.4V 77.4V 77.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 2.6A 2.6A 2.6A 2.6A 2.6A
Power-PeakPulse 200W 200W 200W 200W 200W
PowerLineProtection No No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance@Frequency 161pF @ 1MHz 161pF @ 1MHz 161pF @ 1MHz 161pF @ 1MHz 161pF @ 1MHz