Texas Instruments SN74F86N
Numero parte
SN74F86N
Produttore
Texas Instruments
Categoria:
Logik – Gatter und Inverter
Imballaggio
14-PDIP
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SN74F86N.pdf
Descrizione
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14DIP
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order SN74F86N on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SN74F86N price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SN74F86N?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SN74F86N.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SN74F86N pin diagram, SN74F86N datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Texas Instruments Texas Instruments Texas Instruments Texas Instruments Texas Instruments
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series 74F 74F 74F 74F 74F
ProductStatus Active Active Active Active Active
NumberofCircuits 4 4 4 4 4
NumberofInputs 2 2 2 2 2
Features - - - - -
Voltage-Supply 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V
Current-Quiescent(Max) - - - - -
Current-OutputHighLow 1mA, 20mA 1mA, 20mA 1mA, 20mA 1mA, 20mA 1mA, 20mA
LogicLevel-Low 0.8V 0.8V 0.8V 0.8V 0.8V
LogicLevel-High 2V 2V 2V 2V 2V
MaxPropagationDelay@VMaxCL 7ns @ 5V, 50pF 7ns @ 5V, 50pF 7ns @ 5V, 50pF 7ns @ 5V, 50pF 7ns @ 5V, 50pF
OperatingTemperature 0°C ~ 70°C 0°C ~ 70°C 0°C ~ 70°C 0°C ~ 70°C 0°C ~ 70°C