SQD100N03-3M2L_GE3.pdf
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 100A (Tc) | 100A (Tc) | 100A (Tc) | 100A (Tc) | 100A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 3.2mOhm @ 20A, 10V | 3.2mOhm @ 20A, 10V | 3.2mOhm @ 20A, 10V | 3.2mOhm @ 20A, 10V | 3.2mOhm @ 20A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 2.5V @ 250µA | 2.5V @ 250µA | 2.5V @ 250µA | 2.5V @ 250µA | 2.5V @ 250µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 116 nC @ 10 V | 116 nC @ 10 V | 116 nC @ 10 V | 116 nC @ 10 V | 116 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 6316 pF @ 15 V | 6316 pF @ 15 V | 6316 pF @ 15 V | 6316 pF @ 15 V | 6316 pF @ 15 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 136W (Tc) | 136W (Tc) | 136W (Tc) | 136W (Tc) | 136W (Tc) |