KOA Speer Electronics, Inc. SR732BTTDR374F
Numero parte
SR732BTTDR374F
Produttore
KOA Speer Electronics, Inc.
Categoria:
Chip-Widerstände (Oberflächenmontage)
Imballaggio
1206 (3216 Metric)
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SR732BTTDR374F.pdf
Descrizione
CURRENT SENSE RESISTOR
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order SR732BTTDR374F on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SR732BTTDR374F price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR732BTTDR374F?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series SR73 SR73 SR73 SR73 SR73
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 374 mOhms 374 mOhms 374 mOhms 374 mOhms 374 mOhms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.333W, 1/3W 0.333W, 1/3W 0.333W, 1/3W 0.333W, 1/3W 0.333W, 1/3W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max) 0.028 (0.70mm) 0.028 (0.70mm) 0.028 (0.70mm) 0.028 (0.70mm) 0.028 (0.70mm)