Bourns Inc. SRN4018A-4R7M
Numero parte
SRN4018A-4R7M
Produttore
Bourns Inc.
Categoria:
Festinduktivitäten
Imballaggio
Nonstandard
Scheda tecnica
SRN4018A-4R7M.pdf
Descrizione
FIXED INDUCTOR SMD
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order SRN4018A-4R7M on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SRN4018A-4R7M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SRN4018A-4R7M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SRN4018A-4R7M.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series SRN4018A SRN4018A SRN4018A SRN4018A SRN4018A
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type - - - - -
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 1.9 A 1.9 A 1.9 A 1.9 A 1.9 A
Current-Saturation(Isat) 2A 2A 2A 2A 2A
Shielding Semi-Shielded Semi-Shielded Semi-Shielded Semi-Shielded Semi-Shielded
DCResistance(DCR) 70mOhm 70mOhm 70mOhm 70mOhm 70mOhm
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant 35MHz 35MHz 35MHz 35MHz 35MHz
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz