TE Connectivity Potter & Brumfield Relays SSRM-600A65
Numero parte
SSRM-600A65
Produttore
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Categoria:
Halbleiterrelais
Imballaggio
SSR with Integrated Heat Sink
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SSRM-600A65.pdf
Descrizione
SSR RELAY SPST-NO 65A 48-660V
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order SSRM-600A65 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SSRM-600A65 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SSRM-600A65?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SSRM-600A65.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series SSRM SSRM SSRM SSRM SSRM
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail
OutputType AC AC AC AC AC
Voltage-Input 90 ~ 140VAC 90 ~ 140VAC 90 ~ 140VAC 90 ~ 140VAC 90 ~ 140VAC
Voltage-Load 48 V ~ 660 V 48 V ~ 660 V 48 V ~ 660 V 48 V ~ 660 V 48 V ~ 660 V
LoadCurrent 65 A 65 A 65 A 65 A 65 A