Samtec Inc. SSW-111-22-F-D-VS
Numero parte
SSW-111-22-F-D-VS
Produttore
Samtec Inc.
Categoria:
Rechteck-Steckverbinder – Stiftleisten, Buchsen, Buchsen
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SSW-111-22-F-D-VS.pdf
Descrizione
CONN RCPT 22POS 0.1 GOLD SMD
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order SSW-111-22-F-D-VS on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SSW-111-22-F-D-VS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SSW-111-22-F-D-VS?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Samtec Inc. Samtec Inc. Samtec Inc. Samtec Inc. Samtec Inc.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series SSW SSW SSW SSW SSW
ProductStatus Active Active Active Active Active
ConnectorType Receptacle Receptacle Receptacle Receptacle Receptacle
ContactType Forked Forked Forked Forked Forked
NumberofPositions 22 22 22 22 22
NumberofPositionsLoaded All All All All All
Pitch-Mating 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 2 2 2 2 2
RowSpacing-Mating 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Termination Solder Solder Solder Solder Solder
FasteningType Push-Pull Push-Pull Push-Pull Push-Pull Push-Pull
ContactFinish-Mating Gold Gold Gold Gold Gold
InsulationColor Black Black Black Black Black
InsulationHeight 0.335 (8.51mm) 0.335 (8.51mm) 0.335 (8.51mm) 0.335 (8.51mm) 0.335 (8.51mm)
ContactLength-Post - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C