STB85NF3LLT4.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of STB85NF3LLT4.
| Immagine |
| Series | STripFET™ II | STripFET™ II | STripFET™ II | STripFET™ II | STripFET™ II |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 85A (Tc) | 85A (Tc) | 85A (Tc) | 85A (Tc) | 85A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 8mOhm @ 40A, 10V | 8mOhm @ 40A, 10V | 8mOhm @ 40A, 10V | 8mOhm @ 40A, 10V | 8mOhm @ 40A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 1V @ 250µA | 1V @ 250µA | 1V @ 250µA | 1V @ 250µA | 1V @ 250µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 40 nC @ 4.5 V | 40 nC @ 4.5 V | 40 nC @ 4.5 V | 40 nC @ 4.5 V | 40 nC @ 4.5 V |
| Vgs(Max) | ±16V | ±16V | ±16V | ±16V | ±16V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 2210 pF @ 25 V | 2210 pF @ 25 V | 2210 pF @ 25 V | 2210 pF @ 25 V | 2210 pF @ 25 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 110W (Tc) | 110W (Tc) | 110W (Tc) | 110W (Tc) | 110W (Tc) |