STL35N6F3.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of STL35N6F3.
| Immagine |
| Series | STripFET™ III | STripFET™ III | STripFET™ III | STripFET™ III | STripFET™ III |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 35A (Tc) | 35A (Tc) | 35A (Tc) | 35A (Tc) | 35A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 22mOhm @ 3A, 10V | 22mOhm @ 3A, 10V | 22mOhm @ 3A, 10V | 22mOhm @ 3A, 10V | 22mOhm @ 3A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | - | - | - | - | - |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | - | - | - | - | - |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 5W (Ta), 80W (Tc) | 5W (Ta), 80W (Tc) | 5W (Ta), 80W (Tc) | 5W (Ta), 80W (Tc) | 5W (Ta), 80W (Tc) |