STMicroelectronics STPS20S100CFP
Numero parte
STPS20S100CFP
Produttore
STMicroelectronics
Categoria:
Dioden – Gleichrichter – Arrays
Imballaggio
TO-220-3 Full Pack
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.STPS20S100CFP.pdf
Descrizione
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220F
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order STPS20S100CFP on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the STPS20S100CFP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of STPS20S100CFP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of STPS20S100CFP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
DiodeType Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 100 V 100 V 100 V 100 V 100 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 10A 10A 10A 10A 10A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 850 mV @ 10 A 850 mV @ 10 A 850 mV @ 10 A 850 mV @ 10 A 850 mV @ 10 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 3.5 µA @ 100 V 3.5 µA @ 100 V 3.5 µA @ 100 V 3.5 µA @ 100 V 3.5 µA @ 100 V
OperatingTemperature-Junction 175°C (Max) 175°C (Max) 175°C (Max) 175°C (Max) 175°C (Max)