SUP70101EL-GE3.pdf
| Immagine |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | TrenchFET® | TrenchFET® | TrenchFET® | TrenchFET® | TrenchFET® |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | P-Channel | P-Channel | P-Channel | P-Channel | P-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 120A (Tc) | 120A (Tc) | 120A (Tc) | 120A (Tc) | 120A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | - | - | - | - | - |
| Vgs(th)(Max)@Id | 2.5V @ 250µA | 2.5V @ 250µA | 2.5V @ 250µA | 2.5V @ 250µA | 2.5V @ 250µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 190 nC @ 10 V | 190 nC @ 10 V | 190 nC @ 10 V | 190 nC @ 10 V | 190 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 7000 pF @ 50 V | 7000 pF @ 50 V | 7000 pF @ 50 V | 7000 pF @ 50 V | 7000 pF @ 50 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 375W (Tc) | 375W (Tc) | 375W (Tc) | 375W (Tc) | 375W (Tc) |