Carling Technologies TB10A-TB-B
Numero parte
TB10A-TB-B
Produttore
Carling Technologies
Categoria:
Wippschalter
Imballaggio
Scheda tecnica
TB10A-TB-B.pdf
Descrizione
SWITCH ROCKER
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order TB10A-TB-B on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the TB10A-TB-B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TB10A-TB-B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TB10A-TB-B.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as TB10A-TB-B pin diagram, TB10A-TB-B datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series T T T T T
ProductStatus Active Active Active Active Active
Circuit SPDT SPDT SPDT SPDT SPDT
SwitchFunction On-Mom On-Mom On-Mom On-Mom On-Mom
CurrentRating(Amps) 10A (AC) 10A (AC) 10A (AC) 10A (AC) 10A (AC)
VoltageRating-AC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
VoltageRating-DC - - - - -
Color-Actuator/Cap Black Black Black Black Black
ActuatorMarking No Marking No Marking No Marking No Marking No Marking
IlluminationTypeColor - - - - -
IlluminationVoltage(Nominal) - - - - -
TerminationStyle Solder Lug Solder Lug Solder Lug Solder Lug Solder Lug
IngressProtection - - - - -
Features - - - - -
PanelCutoutDimensions Rectangular - 28.57mm x 13.97mm Rectangular - 28.57mm x 13.97mm Rectangular - 28.57mm x 13.97mm Rectangular - 28.57mm x 13.97mm Rectangular - 28.57mm x 13.97mm