Traco Power TIM 3.5-2422SM
Numero parte
TIM 3.5-2422SM
Produttore
Traco Power
Categoria:
DC/DC-Wandler
Imballaggio
16-SMD Module, 7 Leads
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.TIM 3.5-2422SM.pdf
Descrizione
DC DC CONVERTER +/-12V 3.5W
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order TIM 3.5-2422SM on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the TIM 3.5-2422SM price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TIM 3.5-2422SM?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Traco Power Traco Power Traco Power Traco Power Traco Power
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series TIM 3.5SM (3.5W) TIM 3.5SM (3.5W) TIM 3.5SM (3.5W) TIM 3.5SM (3.5W) TIM 3.5SM (3.5W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 2 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage-Input(Max) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage-Output1 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage-Output2 -12V -12V -12V -12V -12V
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 146mA, 146mA 146mA, 146mA 146mA, 146mA 146mA, 146mA 146mA, 146mA
Power(Watts) 3.5 W 3.5 W 3.5 W 3.5 W 3.5 W
Voltage-Isolation 5 kV 5 kV 5 kV 5 kV 5 kV
Applications Medical Medical Medical Medical Medical
Efficiency 82% 82% 82% 82% 82%
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.96 L x 0.57 W x 0.41 H (24.3mm x 14.4mm x 10.5mm) 0.96 L x 0.57 W x 0.41 H (24.3mm x 14.4mm x 10.5mm) 0.96 L x 0.57 W x 0.41 H (24.3mm x 14.4mm x 10.5mm) 0.96 L x 0.57 W x 0.41 H (24.3mm x 14.4mm x 10.5mm) 0.96 L x 0.57 W x 0.41 H (24.3mm x 14.4mm x 10.5mm)