Toshiba Semiconductor and Storage TK110E65Z,S1X
Numero parte
TK110E65Z,S1X
Produttore
Toshiba Semiconductor and Storage
Categoria:
Transistoren – FETs, MOSFETs – Einzeltransistoren
Imballaggio
TO-220
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.TK110E65Z,S1X.pdf
Descrizione
650V DTMOS VI TO-220 110MOHM
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order TK110E65Z,S1X on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the TK110E65Z,S1X price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TK110E65Z,S1X?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TK110E65Z,S1X.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
FETType N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel
DraintoSourceVoltage(Vdss) 650 V 650 V 650 V 650 V 650 V
Current-ContinuousDrain(Id)@25°C 24A (Ta) 24A (Ta) 24A (Ta) 24A (Ta) 24A (Ta)
DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) 10V 10V 10V 10V 10V
RdsOn(Max)@IdVgs 110mOhm @ 12A, 10V 110mOhm @ 12A, 10V 110mOhm @ 12A, 10V 110mOhm @ 12A, 10V 110mOhm @ 12A, 10V
Vgs(th)(Max)@Id 4V @ 1.02mA 4V @ 1.02mA 4V @ 1.02mA 4V @ 1.02mA 4V @ 1.02mA
GateCharge(Qg)(Max)@Vgs 40 nC @ 10 V 40 nC @ 10 V 40 nC @ 10 V 40 nC @ 10 V 40 nC @ 10 V
Vgs(Max) ±30V ±30V ±30V ±30V ±30V
InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds 2250 pF @ 300 V 2250 pF @ 300 V 2250 pF @ 300 V 2250 pF @ 300 V 2250 pF @ 300 V
FETFeature - - - - -
PowerDissipation(Max) 190W (Tc) 190W (Tc) 190W (Tc) 190W (Tc) 190W (Tc)
OperatingTemperature 150°C 150°C 150°C 150°C 150°C