TK40E06N1,S1X.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TK40E06N1,S1X.
| Immagine |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | U-MOSVIII-H | U-MOSVIII-H | U-MOSVIII-H | U-MOSVIII-H | U-MOSVIII-H |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 40A (Ta) | 40A (Ta) | 40A (Ta) | 40A (Ta) | 40A (Ta) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 10.4mOhm @ 20A, 10V | 10.4mOhm @ 20A, 10V | 10.4mOhm @ 20A, 10V | 10.4mOhm @ 20A, 10V | 10.4mOhm @ 20A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 4V @ 300µA | 4V @ 300µA | 4V @ 300µA | 4V @ 300µA | 4V @ 300µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 23 nC @ 10 V | 23 nC @ 10 V | 23 nC @ 10 V | 23 nC @ 10 V | 23 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 1700 pF @ 30 V | 1700 pF @ 30 V | 1700 pF @ 30 V | 1700 pF @ 30 V | 1700 pF @ 30 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 67W (Tc) | 67W (Tc) | 67W (Tc) | 67W (Tc) | 67W (Tc) |
| OperatingTemperature | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) |