Eaton - Electronics Division TR2/6125FA5A
Numero parte
TR2/6125FA5A
Produttore
Eaton - Electronics Division
Categoria:
Sicherungen
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.TR2/6125FA5A.pdf
Descrizione
FUSE BRD MNT 5A 125VAC/VDC 2SMD
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order TR2/6125FA5A on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the TR2/6125FA5A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TR2/6125FA5A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TR2/6125FA5A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case
Series BRICK 6125FA BRICK 6125FA BRICK 6125FA BRICK 6125FA BRICK 6125FA
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
CurrentRating(Amps) 5 A 5 A 5 A 5 A 5 A
VoltageRating-AC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
VoltageRating-DC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
ResponseTime Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow
MeltingI²t 50A AC, 300A DC 50A AC, 300A DC 50A AC, 300A DC 50A AC, 300A DC 50A AC, 300A DC