Vishay General Semiconductor - Diodes Division TZMC2V4-M-08
Numero parte
TZMC2V4-M-08
Produttore
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Categoria:
Dioden – Zener – Einzeldioden
Imballaggio
DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.TZMC2V4-M-08.pdf
Descrizione
DIODE ZENER 2.4V 500MW SOD80
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order TZMC2V4-M-08 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the TZMC2V4-M-08 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TZMC2V4-M-08?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TZMC2V4-M-08.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Part Status Active Active Active Active Active
Power - Max 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Package / Case 85 Ohms 85 Ohms 85 Ohms 85 Ohms 85 Ohms
Impedance (Max) (Zzt) -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C
Operating Temperature 2.4 V 2.4 V 2.4 V 2.4 V 2.4 V
Supplier Device Package 50 µA @ 1 V 50 µA @ 1 V 50 µA @ 1 V 50 µA @ 1 V 50 µA @ 1 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 1.5 V @ 200 mA 1.5 V @ 200 mA 1.5 V @ 200 mA 1.5 V @ 200 mA 1.5 V @ 200 mA