Vishay General Semiconductor - Diodes Division TZMC56-M-18
Numero parte
TZMC56-M-18
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.TZMC56-M-18.pdf
Descrizione
DIODE ZENER 56V 500MW SOD80
Product details
1. How to order TZMC56-M-18 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the TZMC56-M-18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TZMC56-M-18?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TZMC56-M-18.
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Part Status Active Active Active Active Active
Power - Max 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Package / Case 135 Ohms 135 Ohms 135 Ohms 135 Ohms 135 Ohms
Impedance (Max) (Zzt) -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C
Operating Temperature 56 V 56 V 56 V 56 V 56 V
Supplier Device Package 100 nA @ 43 V 100 nA @ 43 V 100 nA @ 43 V 100 nA @ 43 V 100 nA @ 43 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 1.5 V @ 200 mA 1.5 V @ 200 mA 1.5 V @ 200 mA 1.5 V @ 200 mA 1.5 V @ 200 mA