Rohm Semiconductor UDZSTE-176.2B
Numero parte
UDZSTE-176.2B
Produttore
Rohm Semiconductor
Categoria:
Dioden – Zener – Einzeldioden
Imballaggio
SC-90, SOD-323F
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.UDZSTE-176.2B.pdf
Descrizione
DIODE ZENER 6.2V 200MW UMD2
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order UDZSTE-176.2B on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the UDZSTE-176.2B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UDZSTE-176.2B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UDZSTE-176.2B.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
Part Status Active Active Active Active Active
Power - Max 200 mW 200 mW 200 mW 200 mW 200 mW
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Package / Case 60 Ohms 60 Ohms 60 Ohms 60 Ohms 60 Ohms
Impedance (Max) (Zzt) -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Operating Temperature 6.2 V 6.2 V 6.2 V 6.2 V 6.2 V
Supplier Device Package 1 µA @ 3 V 1 µA @ 3 V 1 µA @ 3 V 1 µA @ 3 V 1 µA @ 3 V