UnitedSiC UJ4C075044K3S
Numero parte
UJ4C075044K3S
Produttore
UnitedSiC
Categoria:
Transistoren – FETs, MOSFETs – Einzeltransistoren
Imballaggio
TO-247-3
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.UJ4C075044K3S.pdf
Descrizione
750V/44MOHM, SIC, CASCODE, G4, T
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order UJ4C075044K3S on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the UJ4C075044K3S price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UJ4C075044K3S?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UJ4C075044K3S.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore UnitedSiC UnitedSiC UnitedSiC UnitedSiC UnitedSiC
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
FETType N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel
DraintoSourceVoltage(Vdss) 750 V 750 V 750 V 750 V 750 V
Current-ContinuousDrain(Id)@25°C 37.4A (Tc) 37.4A (Tc) 37.4A (Tc) 37.4A (Tc) 37.4A (Tc)
DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) 12V 12V 12V 12V 12V
RdsOn(Max)@IdVgs 56mOhm @ 25A, 12V 56mOhm @ 25A, 12V 56mOhm @ 25A, 12V 56mOhm @ 25A, 12V 56mOhm @ 25A, 12V
Vgs(th)(Max)@Id 6V @ 10mA 6V @ 10mA 6V @ 10mA 6V @ 10mA 6V @ 10mA
GateCharge(Qg)(Max)@Vgs 37.8 nC @ 15 V 37.8 nC @ 15 V 37.8 nC @ 15 V 37.8 nC @ 15 V 37.8 nC @ 15 V
Vgs(Max) ±20V ±20V ±20V ±20V ±20V
InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds 1400 pF @ 400 V 1400 pF @ 400 V 1400 pF @ 400 V 1400 pF @ 400 V 1400 pF @ 400 V
FETFeature - - - - -
PowerDissipation(Max) 203W (Tc) 203W (Tc) 203W (Tc) 203W (Tc) 203W (Tc)