UP050UJ200J-B-B.pdf
| Immagine |
| Produttore | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Capacitance | 20 pF | 20 pF | 20 pF | 20 pF | 20 pF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Voltage-Rated | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| TemperatureCoefficient | U2J | U2J | U2J | U2J | U2J |
| OperatingTemperature | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.087 Dia x 0.126 L (2.20mm x 3.20mm) | 0.087 Dia x 0.126 L (2.20mm x 3.20mm) | 0.087 Dia x 0.126 L (2.20mm x 3.20mm) | 0.087 Dia x 0.126 L (2.20mm x 3.20mm) | 0.087 Dia x 0.126 L (2.20mm x 3.20mm) |