Microchip Technology UPT17/TR7
Numero parte
UPT17/TR7
Produttore
Microchip Technology
Categoria:
TVS - Dioden
Imballaggio
DO-216AA
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.UPT17/TR7.pdf
Descrizione
TVS DIODE 17VWM 29.2VC POWERMIT1
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order UPT17/TR7 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the UPT17/TR7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UPT17/TR7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UPT17/TR7.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as UPT17/TR7 pin diagram, UPT17/TR7 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-216AA DO-216AA DO-216AA DO-216AA DO-216AA
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 17V 17V 17V 17V 17V
Voltage-Breakdown(Min) 19V 19V 19V 19V 19V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 29.2V 29.2V 29.2V 29.2V 29.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 5.14A 5.14A 5.14A 5.14A 5.14A
Power-PeakPulse 1000W (1kW) 1000W (1kW) 1000W (1kW) 1000W (1kW) 1000W (1kW)