V-10G5-1A4-K.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of V-10G5-1A4-K.
| Immagine |
| Packaging | Tray,Box | Tray,Box | Tray,Box | Tray,Box | Tray,Box |
| Series | V | V | V | V | V |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Circuit | SPDT | SPDT | SPDT | SPDT | SPDT |
| SwitchFunction | On-Mom | On-Mom | On-Mom | On-Mom | On-Mom |
| CurrentRating(Amps) | 10A (AC), 100mA (DC) | 10A (AC), 100mA (DC) | 10A (AC), 100mA (DC) | 10A (AC), 100mA (DC) | 10A (AC), 100mA (DC) |
| VoltageRating-AC | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V |
| VoltageRating-DC | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V |
| ActuatorType | Lever, Roller | Lever, Roller | Lever, Roller | Lever, Roller | Lever, Roller |
| MountingType | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount |
| TerminationStyle | Solder, Quick Connect - 0.187 (4.7mm) | Solder, Quick Connect - 0.187 (4.7mm) | Solder, Quick Connect - 0.187 (4.7mm) | Solder, Quick Connect - 0.187 (4.7mm) | Solder, Quick Connect - 0.187 (4.7mm) |
| IngressProtection | IP40 | IP40 | IP40 | IP40 | IP40 |
| Features | - | - | - | - | - |
| OperatingForce | 120gf | 120gf | 120gf | 120gf | 120gf |
| ReleaseForce | 15gf | 15gf | 15gf | 15gf | 15gf |
| Pretravel | 0.063 (1.6mm) | 0.063 (1.6mm) | 0.063 (1.6mm) | 0.063 (1.6mm) | 0.063 (1.6mm) |
| DifferentialTravel | 0.025 (0.6mm) | 0.025 (0.6mm) | 0.025 (0.6mm) | 0.025 (0.6mm) | 0.025 (0.6mm) |
| Overtravel | 0.030 (0.76mm) | 0.030 (0.76mm) | 0.030 (0.76mm) | 0.030 (0.76mm) | 0.030 (0.76mm) |