Vishay General Semiconductor - Diodes Division V20120C-E3/4W
Numero parte
V20120C-E3/4W
Produttore
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Categoria:
Dioden – Gleichrichter – Arrays
Imballaggio
TO-220-3
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.V20120C-E3/4W.pdf
Descrizione
DIODE ARRAY SCHOTTKY 120V TO220
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order V20120C-E3/4W on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the V20120C-E3/4W price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of V20120C-E3/4W?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of V20120C-E3/4W.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series TMBS® TMBS® TMBS® TMBS® TMBS®
ProductStatus Active Active Active Active Active
DiodeType Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 120 V 120 V 120 V 120 V 120 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 10A 10A 10A 10A 10A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 900 mV @ 10 A 900 mV @ 10 A 900 mV @ 10 A 900 mV @ 10 A 900 mV @ 10 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 700 µA @ 120 V 700 µA @ 120 V 700 µA @ 120 V 700 µA @ 120 V 700 µA @ 120 V
OperatingTemperature-Junction -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C