STMicroelectronics VN5E160ASTR-E
Numero parte
VN5E160ASTR-E
Produttore
STMicroelectronics
Categoria:
PMIC – Stromverteilungsschalter, Lasttreiber
Imballaggio
8-SOIC
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.VN5E160ASTR-E.pdf
Descrizione
IC PWR SWITCH N-CHANNEL 1:1 8SO
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order VN5E160ASTR-E on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the VN5E160ASTR-E price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VN5E160ASTR-E?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VN5E160ASTR-E.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series VIPower™ VIPower™ VIPower™ VIPower™ VIPower™
ProductStatus Active Active Active Active Active
SwitchType General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Ratio-Input:Output 1:1 1:1 1:1 1:1 1:1
OutputConfiguration High Side High Side High Side High Side High Side
OutputType N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel
Interface On/Off On/Off On/Off On/Off On/Off
Voltage-Load 4.5V ~ 28V 4.5V ~ 28V 4.5V ~ 28V 4.5V ~ 28V 4.5V ~ 28V
Voltage-Supply(Vcc/Vdd) Not Required Not Required Not Required Not Required Not Required
Current-Output(Max) 7A 7A 7A 7A 7A
RdsOn(Typ) 160mOhm (Max) 160mOhm (Max) 160mOhm (Max) 160mOhm (Max) 160mOhm (Max)