VS-15AWL06FN-M3.pdf
| Immagine |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | FRED Pt® | FRED Pt® | FRED Pt® | FRED Pt® | FRED Pt® |
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Diode Type | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Capacitance @ Vr, F | - | - | - | - | - |
| Reverse Recovery Time (trr) | 220 ns | 220 ns | 220 ns | 220 ns | 220 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 600 V | 10 µA @ 600 V | 10 µA @ 600 V | 10 µA @ 600 V | 10 µA @ 600 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 15A | 15A | 15A | 15A | 15A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.05 V @ 15 A | 1.05 V @ 15 A | 1.05 V @ 15 A | 1.05 V @ 15 A | 1.05 V @ 15 A |