VS-30BQ015TRPBF.pdf
| Immagine |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Diode Type | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Part Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Capacitance @ Vr, F | - | - | - | - | - |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | - | - | - | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 4 mA @ 15 V | 4 mA @ 15 V | 4 mA @ 15 V | 4 mA @ 15 V | 4 mA @ 15 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 15 V | 15 V | 15 V | 15 V | 15 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 3A | 3A | 3A | 3A | 3A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 350 mV @ 3 A | 350 mV @ 3 A | 350 mV @ 3 A | 350 mV @ 3 A | 350 mV @ 3 A |