Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-35EPF12LHM3
Numero parte
VS-35EPF12LHM3
Produttore
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Categoria:
Dioden – Gleichrichter – Einzeldioden
Imballaggio
TO-247-2
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.VS-35EPF12LHM3.pdf
Descrizione
DIODES - TO-247-E3
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order VS-35EPF12LHM3 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the VS-35EPF12LHM3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VS-35EPF12LHM3?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Diode Type Standard Standard Standard Standard Standard
Part Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Capacitance @ Vr, F - - - - -
Reverse Recovery Time (trr) 450 ns 450 ns 450 ns 450 ns 450 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 1200 V 100 µA @ 1200 V 100 µA @ 1200 V 100 µA @ 1200 V 100 µA @ 1200 V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200 V 1200 V 1200 V 1200 V 1200 V
Current - Average Rectified (Io) 35A 35A 35A 35A 35A
Operating Temperature -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.47 V @ 35 A 1.47 V @ 35 A 1.47 V @ 35 A 1.47 V @ 35 A 1.47 V @ 35 A