Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-40L15CW-N3
Numero parte
VS-40L15CW-N3
Produttore
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Categoria:
Dioden – Gleichrichter – Arrays
Imballaggio
TO-247-3
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.VS-40L15CW-N3.pdf
Descrizione
DIODE ARRAY SCHOTTKY 15V TO247AC
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order VS-40L15CW-N3 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the VS-40L15CW-N3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VS-40L15CW-N3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VS-40L15CW-N3.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
DiodeType Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 15 V 15 V 15 V 15 V 15 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 20A 20A 20A 20A 20A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 520 mV @ 40 A 520 mV @ 40 A 520 mV @ 40 A 520 mV @ 40 A 520 mV @ 40 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 10 mA @ 15 V 10 mA @ 15 V 10 mA @ 15 V 10 mA @ 15 V 10 mA @ 15 V
OperatingTemperature-Junction 125°C (Max) 125°C (Max) 125°C (Max) 125°C (Max) 125°C (Max)