Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-50PF140W
Numero parte
VS-50PF140W
Produttore
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Categoria:
Dioden – Gleichrichter – Einzeldioden
Imballaggio
DO-203AB, DO-5, Stud
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.VS-50PF140W.pdf
Descrizione
DIODE GEN PURP 1.4KV 50A DO203AB
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order VS-50PF140W on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the VS-50PF140W price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VS-50PF140W?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VS-50PF140W.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Diode Type Standard Standard Standard Standard Standard
Part Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Stud Mount Stud Mount Stud Mount Stud Mount Stud Mount
Capacitance @ Vr, F - - - - -
Reverse Recovery Time (trr) - - - - -
Current - Reverse Leakage @ Vr - - - - -
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1400 V 1400 V 1400 V 1400 V 1400 V
Current - Average Rectified (Io) 50A 50A 50A 50A 50A
Operating Temperature -55°C ~ 160°C -55°C ~ 160°C -55°C ~ 160°C -55°C ~ 160°C -55°C ~ 160°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 125 A 1.5 V @ 125 A 1.5 V @ 125 A 1.5 V @ 125 A 1.5 V @ 125 A