VS-85HF40.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VS-85HF40.
| Immagine |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Diode Type | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance @ Vr, F | - | - | - | - | - |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | - | - | - | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 9 mA @ 400 V | 9 mA @ 400 V | 9 mA @ 400 V | 9 mA @ 400 V | 9 mA @ 400 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 400 V | 400 V | 400 V | 400 V | 400 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 85A | 85A | 85A | 85A | 85A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2 V @ 267 A | 1.2 V @ 267 A | 1.2 V @ 267 A | 1.2 V @ 267 A | 1.2 V @ 267 A |