VS-95SQ015TR.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VS-95SQ015TR.
| Immagine |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Diode Type | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Part Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Capacitance @ Vr, F | 1300pF @ 5V, 1MHz | 1300pF @ 5V, 1MHz | 1300pF @ 5V, 1MHz | 1300pF @ 5V, 1MHz | 1300pF @ 5V, 1MHz |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | - | - | - | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 7 mA @ 15 V | 7 mA @ 15 V | 7 mA @ 15 V | 7 mA @ 15 V | 7 mA @ 15 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 15 V | 15 V | 15 V | 15 V | 15 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 9A | 9A | 9A | 9A | 9A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 310 mV @ 9 A | 310 mV @ 9 A | 310 mV @ 9 A | 310 mV @ 9 A | 310 mV @ 9 A |