VS-HFA70FA120.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VS-HFA70FA120.
| Immagine |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | HEXFRED® | HEXFRED® | HEXFRED® | HEXFRED® | HEXFRED® |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| DiodeType | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 1200 V | 1200 V | 1200 V | 1200 V | 1200 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 70A | 70A | 70A | 70A | 70A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 3.8 V @ 60 A | 3.8 V @ 60 A | 3.8 V @ 60 A | 3.8 V @ 60 A | 3.8 V @ 60 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | 51 ns | 51 ns | 51 ns | 51 ns | 51 ns |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 75 µA @ 1200 V | 75 µA @ 1200 V | 75 µA @ 1200 V | 75 µA @ 1200 V | 75 µA @ 1200 V |